США скасували обмеження на співпрацю з Укроборонпромом – Порошенко

22 Березня 2016, 12:35

Президент України Петро Порошенко повідомив, що США зняли обмеження на співпрацю з держкорпорацією "Укроборонпром". Про це він сказав під час зустрічі з командирами Збройних сил України середньої військового ланки управління у вівторок в Києві.

"Тільки що надійшло повідомлення зі США, що зняті певні обмеження на взаємодію з Укроборонпромом, які були введені в попередні роки при попередній владі через корумпованість цих структур", – сказав президент.

Як повідомлялося, в березні 2016 року Міністерство торгівлі США вивело держкомпанію "Укрспецекспорт" з-під санкцій, введених в березні 2013 року в зв'язку з поставками озброєнь до Лівії в обхід введеного в 2011 році ембарго ООН.

Укрспецекспорт виключений з списку санкцій Export Administration Regulations (EAR), куди український спецекспортер був внесений 28 березня 2013 року в зв'язку з встановленим фактом поставок військової техніки в одну з країн-спонсорів тероризму.

У квітні 2013 року американська The Washington Post з посиланням на звіт Радбезу ООН повідомила, що Україна поряд з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Вірменією і Албанією незаконно поставляла зброю до Лівії режиму Муаммара Каддафі. За даними видання, мова йшла про важку і легку зброю – портативні системи протиповітряної оборони, вибухові речовини, міни, стрілецьку зброю і боєприпаси.

Держкомпанія "Укрспецекспорт" є уповноваженим держпосередником у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту-імпорту продукції і послуг, що підлягають експортному контролю. З грудня 2010 року за рішенням уряду Укрспецекспорт і його дочірні підприємства входять до складу державного концерну "Укроборонпром".