США розширили список Маґнітского: під санкції потрапив Кадиров і ще четверо росіян

20 Грудня 2017, 20:30

Лідер Чеченської Республіки Рамзан Кадиров потрапив до санкційного списку США, визначеного Актом Маґнітского. Про це йдеться в офіційному повідомленні, оприлюдненому американським мінфіном у середу, 20 грудня.

"Офіс із питань контролю за зовнішніми активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголошує нове положення про санкції відповідно до Акту Маґнітского", – йдеться в оприлюдненому документі. 

У списку осіб, проти яких застосовуються санкції, вказані, зокрема, такі громадяни Російської Федерації: 

  • Кадиров Рамзан Ахматович, 5 жовтня 1976 року народження;
  • Катаєв Аюб Вахайович, 1 грудня 1984 року народження;
  • Майорова Юлія, 23 квітня 1979 року народження;
  • Павлов Андрій, 7 серпня 1977 року народження;
  • Шешеня Олексій Миколайович, 16 квітня 197 року народження.

При цьому уточнюється, що санкції проти вказаних осіб наберуть чинності у четвер, 21 грудня.

Раніше повідомлялося, що Міністерство торгівлі США застосувало нові санкції щодо двох російських компаній, які працюють на військово-промисловий комплекс.

Нагадаємо, Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Як відомо, США час від часу розширюють список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапляють також українці.