США розширили список Маґнітского: Під санкції потрапив голова Слідчого комітету РФ

9 Січня 2017, 22:52

Міністерство фінансів США внесло в «списку Маґнітского» голову Слідчого комітету Росії Алєксандра Бастрикіна. Як повідомляє New York Times, нові санкції не пов'язані зі звинуваченнями в хакерських атаках.

«Бастрикін звітує безпосередньо перед паном Путіним, і він здійснив низку політичних розслідувань від його імені», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, за даними видання, Бастрикін був причетний до справи Сєргєя Маґнітского, який помер в ув'язненні в листопаді 2009 року.  

Крім того, в список потрапили депутат Держдуми Андрєй Луговий і Дмітрій Ковтун, яких Великобританія звинуватила в причетності до вбивства Алєксандра Літвінєнка.

Нагадаємо, Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Як відомо, США час від часу розширюють список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапляють також українці.