США розширили список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапив один українець

1 Лютого 2016, 23:17

Сполучені Штати Америки розширили список Маґнітского, додавши в нього ще п'ять осіб. Про це повідомляє сайт Мінфіну США.

Згідно з повідомленням, в оновлений список увійшли Євгеній Антонов, Боріс Кібіс, Павєл Лапшов, Олєг Уржумцев. Всі вони є громадянами РФ. Крім того, у списку є один громадянин України – Олексій Анічин, який є жителем Севастополя.

Нагадаємо, інформацію про те, що список Маґнітского можуть розширити, оприлюднив колумніст Bloomberg Елі Лейк.

Нагадаємо, Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.