США розпочали новий етап випробувань керованої ядерної бомби

15 Квітня 2017, 10:18

Національне управління з ядерної безпеки (NNSA) і ВПС США розпочали кваліфікаційні випробування новітньої, 12-й, модифікації керованої ядерної бомби B61. Випробування були проведені 14 березня на полігоні "Тонопа" у штаті Невада, пише Deutsche Welle.

Випробування проводилися без ядерного заряду. Бомба B61-12 була скинута з винищувача F-16, в ході чого перевірялися як неядерні характеристики озброєння, так і можливості цього бойового літака при використанні нової модифікації B61.

Кваліфікаційні тести будуть здійснюватися ще протягом найближчих трьох років, після чого до березня 2020 року B61-12 надійде на озброєння американської армії. Раніше, в 2015 році, військові вже провели три успішних попередніх тесту цієї бомби.

Ядерна бомба B61 знаходиться на озброєнні ВПС США з 1968 року, і наразі американська армія у своєму розпорядженні має чотири її модифікації, які планується замінити на B61-12.
Журнал Der Spiegel у серпні 2016 року писав, що США планують замінити розміщені на німецькій базі в Бюхелі старі модифікації бомби B61 на нову, коли вона пройде всі випробування. Для цього також, за даними ЗМІ, проводиться модернізація винищувачів-бомбардувальників Tornado, щоб вони були сумісні з B61-12.

Нагадаємо, Північна Корея завершила приготування до можливого нового ядерного випробування. ​У Південній Кореї і Японії вважають, що КНДР може провести чергове ядерне випробування 15 квітня, в 105-ту річницю від дня народження засновника країни Кім Ір Сена або 25 квітня в 85-ту річницю з дня заснування Корейської народної армії.​