США розкрили подробиці резолюції про посилення санкцій проти КНДР

26 Лютого 2016, 11:05

Сполучені Штати розкрили зміст проекту резолюції Ради Безпеки ООН про посилення санкцій проти Північної Кореї у відповідь на ядерне випробування 6 січня. Документ призведе до різкого збільшення кількості існуючих обмежень.

Вашингтон провів із Пекіном переговори щодо відповідних дій проти КНДР, які успішно завершилися 25 лютого. Резолюція передбачає створення жорсткого режиму санкцій ООН протягом наступних двох десятиліть. 

Сполучені Штати протягом майже двох місяців здійснювали двосторонні переговори із Китаєм з даного питання, аби заручитися підтримкою Піднебесної в незвично жорстких заходах, спрямованих на переконання Північної Кореї в необхідності відмовитися від ядерної зброї.

Документ вимагає від держав-члені ООН здійснювати обов'язкові перевірки всіх вантажів, що проходять через їх територію з Північної Кореї та шукати в них незаконні товари. Раніше держави мали зобов'язання робити обшуки лише, якщо були вагомі підстави вважати, що перевозиться незаконний вантаж.

Резолюція передбачає накладання на Пхеньян ембарго ООН на поставки зброї, повністю забороняючи імпорт та експорт озброжння.

Проект також встановлює безпрецедентну заборону на передачу до Північної Кореї будь-якого товару, який може здійснити внесок в оперативні можливості північнокорейських збройних сил. Наприклад, вантажівки, які можуть бути модифіковані для військових цілей.

Інші запропоновані заходи включають заборону на всіх поставок авіації та ракетного палива в Північну Корею, вимога для держав висилати північнокорейських дипломатів, яких помічено в незаконній діяльності, а також подання у чорний список 17 північнокорейських осіб та 12 організацій, в тому числі Національного аерокосмічного агентства розвитку (даний орган відповідальний за запуск ракети КНДР у лютому).

Посол США в Організації Об'єднаних Націй Саманта Пауер повідомила, що нові заходи, в разі схвалення, будуть «найсильнішим набором санкцій, введених Радою Безпеки протягом більш ніж двох останніх десятиліть».

Нагадаємо, 7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. У відповідь, до Південної Кореї в рамках демонстрації сили проти агресивної політики КНДР прибули найсучасніші винищувачі США, здатні нести ядерний заряд.