Влада Німеччини вважає, що санкції Сполучених Штатів проти Ірану порушують міжнародне право, та очікує, що Вашингтон розгляне європейські інтереси при введенні обмежувальних заходів. Про це у середу, 8 серпня, повідомили представники уряду ФРН, передає Reuters.
Крім того, у Німеччині заявили, що санкції США проти Ірану мають екстериторіальний ефект
Нагадаємо, 6 серпня президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану.
6 серпня держсекретар Майк Помпео заявив, що США посилять санкції проти Ірану Так, Вашингтон знову введе санкції щодо закупівель Іраном доларів США, його торгівлі золотом і дорогоцінними металами, а також операцій з металами, вугіллям і пов'язаного з промисловістю програмним забезпеченням.
Додамо, що Помпео заявив, що режим санкцій проти Ірану буде суворо дотримуватися і діяти поки Тегеран радикально не змінить свій курс. За його словами, відновлення санкцій щодо Ірану є важливим елементом політики США. Зокрема, він зазначив, що Вашингтон готовий до руху назустріч Тегерану, однак це "вимагає колосальних змін з боку іранського режиму". Крім того, Помпео назвав іранське керівництво "поганими акторами" і заявив, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх "поводитись, як нормальна країна".
31 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.
22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму. Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.