"Туреччина діє виходячи з норм міжнародного права. У Туреччині немає такого поняття, як ігнорування норм права. Ми запрошуємо і США повернутися у правове русло", – зауважив турецький лідер.
Крім того, він назвав неприпустимими спроби Вашингтона домогтися звільнення заарештованого в Туреччині за шпигунство і зв'язки з терористичною організацією FETÖ американського пастора Ендрю Крейга Бронсона, за допомогою введення санкцій щодо членів турецького уряду, спроб дестабілізувати фінансову систему країни та підвищення мит на експортовану Туреччиною продукцію.
"Хіба ми не разом в НАТО? Хіба ми не стратегічні партнери? Що з вами сталося, чому ви підриваєте це партнерство? Якщо ваш чоловік (пастор Брансон, – Ред.) винен, якщо він пов'язаний з терористичними організаціями, то у в нашій країні є правова система, яка здійснить те, що належить здійснити", – додав Ердоган.
Раніше Центральний банк Турецької Республіки запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння.
Так, Ердоган заявив, що Анкара готується перейти на розрахунки в національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран і Україна.
Нагадаємо, Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.
29 липня Ердоган заявив, що США можуть втратити “щирого” союзника, якщо Вашингтон не змінить свого ставлення до Анкари. За словами Ердогана, Анкара “ніколи не вела торгів у питанні Брансона”. Лідер назвав офіційні коментарі США на цей рахунок “психологічною війною”.
Додамо, що Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту.
Як повідомлялося, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря". Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.