США повідомили про підготовку хімічної атаки в Сирії

7 Вересня 2018, 08:53

Спецпредставник США по Сирії Джим Джеффрі повідомив, що Вашингтон має докази про підготовку хімічної атаки на сирійську провінцію Ідліб. Про це повідомляє Reuters.

 

"Я переконаний, у нас є дуже хороші підстави, аби попереджати про це. Є безліч доказів, що готується застосування хімзброї", – зазначив Джеффрі.

 

За його словами, Вашингтон виступає проти будь-якого наступу і вважає його "нерозсудливою ескалацією".

 

Спецпредстанвик США по Сирії переконаний, що наступ російських і сирійських військ, а також використання хімічної зброї призведе до різкого збільшення потоку біженців до Туреччини.

 

Нагадаємо, Рада безпеки ООН повідомила, що 7 вересня проведе засідання через ситуації в сирійській провінції Ідліб, по якій РФ та сили президента Сирії Башара Асада завдали авіаудари, унаслідок яких загинули 13 мирних жителів.

 

Своєю чергою, постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі нагадала про неприпустимість використання хімічної зброї під час наступу на Ідліб. За її словами, якщо хімічна зброя буде використана, "ні для кого не секрет, хто саме її застосує".

 

Як повідомлялося, 4 вересня в Сирії військові літаки Росії відновили авіаудари по останній утримуваній повстанцями провінції Ідліб після 22-денної перерви. РФ підтримує президента Сирії Башара Асада, військові якого в цей час також завдають авіаударів і здійснюють обстріли.

 

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що РФ та Іран здійснять серйозну гуманітарну помилку в Сирії, якщо допустять наступ урядових сил на провінцію Ідліб.