США посилять східний фланг НАТО та перекинуть до Польщі військових і техніку

19 Лютого 2017, 12:16

Сполучені Штати Америки у квітні 2017 року перекинуть близько тисячі своїх військовослужбовців до північно-східної Польщі для посилення східного флангу Північноатлантичного альянсу (НАТО). Про це повідомили 18 лютого в соціальній мережі Twitter штаб-квартира військ США в Європі, яка розташовується у Вісбадені. 

Зазначається, що під час передислокації американські військові направлятимуться до Польщі через територію Німеччини та Чехії. 

Як повідомлялося, дії Пентагону втілюють ухвалені в липні 2016 року на саміті НАТО кроки щодо посилення східного флангу Альянсу, які передбачають відправлення з'єднань НАТО до країн Східної Європи та Балтії для стримування агресивної політики Росії.

У 2017 році Польща отримає від НАТО втричі більше грошей на посилення армії. Кошти будуть витрачені на будівництво паливних складів, модернізацію військових аеропортів, а також систем, пов'язаних з протиповітряною обороною країни.

Нагадаємо, американські військовослужбовці прибули до Польщі з тривалою місією в січні 2017 року. 22 січня на авіабазу в Польщі прибули перші одиниці американських високоточних крилатих ракет Jassm Extended Range класу "повітря-поверхня". 

11 січня до Польщі прибула група з приблизно 300 американських військовослужбовців в межах схваленого НАТО плану з посилення присутності альянсу в Східній Європі. 9 січня у Польщу прибула перша партія танків M1 "Абрамс"  із США в рамках програми зі зміцнення східного флангу НАТО.

У Кремлі назвали розміщення американських танків у Польщі загрозою інтересам і безпеці Росії. Водночас заступниця генсека НАТО Роуз Гетемюллер заявила, що розміщення американських танків і бойових машин в країнах Центральної та Східної Європи – це пропорційна відповідь на дії Росії.