США пообіцяли $500 млн для тренувань ЗСУ на Яворівському полігоні

10 Серпня 2015, 11:59

Уряд США пообіцяв Україні додаткові $500 млн допомоги на фінансування тренувань Нацгвардії та Збройних сил України на полігоні в Яворові, що на Львівщині. Про це повідомив віце-президент США  Джо Байден у своєму листі голові комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганні Гопко, йдеться в повідомленні прес-служби комітету.

«Цей лист став відповіддю віце-президента США Джо Байдена на лист Ганни Гопко з закликом посилити санкції відносно Росії і відключити її від системи СВІФТ. Народний депутат закликала підтримати український народ і оголосити посилення санкцій, включно з відключенням від системи СВІФТ у разі відсутності зрушень щодо дотримання режиму перемир'я, відведення важкої техніки, звільнення політичних в'язнів, серед яких Надія Савченко, Сенцов, Карпюк та інші», – сказано в повідомленні.

Крім того, як наголошується, віце-президент США підтвердив готовність уряду США надати додатковий кредит у розмірі 2 млрд дол., про який вже було попередньо домовлено у квітні цього року.

У своїй відповіді Байден також говорить про те, що США будуть і надалі зберігати режим санкцій щодо Росії, і будуть робити це до того часу, поки мінські угоди не будуть повністю імплементовані.

Читайте також: Військова допомога від США: гуманітарка, бронемашини та дискусії щодо летальної зброї

«Якщо Росія не виконає свої зобов'язання в рамках цих домовленостей, або якщо вдасться до нових військовим наступам уздовж лінії конфлікту, США збільшать ціну, яку Росія буде платити за агресію проти України. Наші санкції відносно Росії за її дії в Криму також будуть залишатися в силі до того часу, поки Росія не завершить окупацію території незалежної України», – йдеться у листі віце-президента США.

Як повідомлялося, ЗСУ отримали від уряду США польовий шпиталь для десантників.