За її словами, проблемна "гуманітарна ситуація повинна вирішуватися, але не тими, хто привів до неї".
У цьому зв'язку вона привітала організацію Україною гуманітарних коридорів.
"Росія запропонувала створити гуманітарний коридор, щоб допомагати населенню, яке страждає. Однак, Україні гуманітарна допомога має надаватися міжнародними організаціями. З урахуванням того, що Україна дає можливість робити це, то немає обґрунтування, щоб Росія вимагала дати їй можливість надавати таку допомогу самостійно", – заявила Пауер.
"І не можна допускати, щоб під прикриттям гуманітарної допомоги туди проникали сили, які фактично насильно б захоплювали територію. Нещодавно російські "миротворці" були туди направлені. Це – оксюморон", – додала вона.
Пауер закликала Росію припинити надавати бойовикам зброю.
"Росія заявляє, що прагне до миру, але продовжує підтримку сепаратистів. Ми бачимо, який мир був принесений в Крим після окупації і анексії: придушується свобода слова, переслідуються меншини", – нагадала представник США.
"Росія намагається приховати політичну кризу, експортовану з Москви, під виглядом гуманітарної кризи", – додала вона.
Пауер нагадала, що БМП, ПЗРК, артилерійські установки і танки досі поставляються з РФ терористам.
"Що нас ще більше жахає, що Росія подвоїла підтримку сепаратистам після того, як збили пасажирський лайнер", – обурилася представник США.
Вона також нагадала, що подібні слова виправдання Росія використовувала 8 років тому, коли напала на Грузію.
Нагадаємо, помічник генсека ООН з прав людини Іван Шимонович доповідаючи перед Радбезом ООН 8 серпня заявив, що на Донбасі панує атмосфера страху і терору, бойовики захоплюють заручників і викрадають людей.
5 серпня Росія відправила запит на проведення екстреної зустрічі Ради Безпеки ООН щодо гуманітарної ситуації в Україні.
Раніше в МЗС РФ повідомили, що ООН, Міжнародна організація з міграції, МКЧХ готові обговорити пропозицію Росії про розгортання гуманітарної місії на південному сході України.
Нагадаємо також, що раніше глава МЗС РФ Сєргєй Лавров на зустрічі з таджицькими дипломатами в Душанбе заявив, що за умов закликів до Росії "забезпечити доступ міжнародних експертів до місця катастрофи, у мене просто не залишається жодної іншої реакції, як запропонувати, щоб Рада безпеки прийняла резолюцію.., що запрошує Росію розгорнути свої миротворчі сили і забезпечити периметр безпеки навколо місця катастрофи".