США почали розслідувати авіаудар по клініці в Афганістані

4 Жовтня 2015, 12:01

США проведе детальне розслідування обставин авіаудару по шпиталю в місті Кундуз на півночі Афганістану. По закінченні розгляду будуть прийняті необхідні заходи. Про це заявив президент США Барак Обама, йдеться в заяві на сайті Білого дому.

"Міністерство оборони почало повне розслідування, і ми будемо чекати результатів, перш ніж приймати остаточне рішення про обставини цієї трагедії. Я попросив Міністерство оборони тримати мене в курсі розслідування і чекаю повного обліку фактів та обставин", – сказав Обама.

Він додав, що США продовжать працювати в тісному контакті з президентом Гані, афганським урядом та міжнародними партнерами для підтримки афганської національної оборони і сил безпеки.

Авіаудар по клініці, якою керували міжнародна неурядова організація "Лікарі без кордонів", був, ймовірно, здійснений помилково ВПС США під час операції проти талібів, які увірвалися в Кундуз.

Нагадаємо, 3 жовтня організація «Лікарі без кордонів» повідомила про загибель дев’ятьох своїх працівників внаслідок цього авіаудару.

Згодом з’явилася  інформація, що загинули 12 працівників і сім пацієнтів, 37 людей були поранені.