США підтримали ідею продовжити дію закону про особливий статус Донбасу

4 Жовтня 2017, 14:27

Сполучені Штати Америки підтримують ідею України щодо продовження дію закону про особливий статус Донбасу. Відповідне повідомлення опубліковане в Twitter в середу, 4 жовтня, на сторінці Посольства США в Україні.

«Ми підтримуємо зусилля Верховної Ради продовжити дію особливого статусу, що дозволить мирно врегулювати конфлікт на сході України», – йдеться в повідомленні.

 

 

Зазначимо, 20 жовтня спливає трирічний термін дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

За даними ЗМІ, 4 жовтня президент Петро Порошенко подасть до парламенту два законопроекти – про реінтеграцію Донбасу та про продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу на рік.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

У кінці серпня 2017 року законопроект був майже готовий. За словами представника президента у ВРУ Ірини Луценко, він розроблявся за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції. Вона також наголосила, що в новому законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття "Росія–агресор". Також, згідно з новим законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.