«Ми зверталися до російської влади з проханням зупинити постачання озброєнь до Сирії. Вони постійно кажуть нам, аби ми не хвилювалися, оскільки все, що вони поставляють, не пов’язано з діями сирійської влади. Це, судячи з усього, не відповідає дійсності», – сказала Клінтон.
Водночас, офіційний представник Держдепартаменту відмовилася назвати джерела інформації, які повідомили про можливі поставки гелікоптерів.
Також у вівторок, 12 червня, представник Пентагону Джон Кірбі повідомив, що йому невідомі факти щодо поставок військових гелікоптерів до Сирії.
«Сирійська влада використовує військову техніку проти своїх громадян», – сказав Кірбі.
Він також зазначив, що невідомо, чи використовуються для цієї мети російськи гелікоптери.
«Але тут не важливий тип гелікоптерів. Те, що ці гелікоптери використовують проти населення – це не припустимо», – відзначив Кірбі.
На запитання, чому Пентагон не заблокує постачання російської зброї в Сирію, Кірбі заявив, що адміністрація США не вводила ембарго на поставки зброї до Сирії.
Як повідомлялось, 9 червня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що Росія завершить поставки ПРО уряду Сирії, згідно з контрактом, і продовжуватиме блокувати ініціативи ООН щодо вторгнення до Сирії.
«Ми захищаємо не режим, а шанси на стабільність в цьому регіоні і стійкість в ісламському світі, ми захищаємо міжнародне право», – сказав Лавров.
Нагадаємо, міністерство закордонних справ пояснило, що Україна не виступила з рішучим осудом однієї зі сторін протистояння в Сирії тому, що в країні перебуває 5 тисяч українок, і цей крок української влади може негативно відбитися на їхній долі.
Наприкінці травня Міністерство закордонних справ України засудило обстріл сирійського міста Хоул, де загинуло більше сотні мирних жителів.