США перекидають ударну групу на Близький Схід для “безжальної відповіді” Ірану – Болтон

6 Травня 2019, 14:04

Радник президента Сполучених Штатів Америки з питань нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Вашингтон перекидає авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і тактичну групу бомбардувальників в регіон Центрального командування ЗС США. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, він відзначив, що даний крок має продемонструвати, що Штати готові застосувати "безжальну силу" на будь-який напад.

 

Водночас Болтон наголосив, що США "не прагнуть до війни з іранським режимом, але ми повністю готові відповісти на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ сил Ірану".

 

Так, Болтон, який очолив все більш войовничу політику США щодо Ірану, зазначив, що рішення, яке може посилити проблеми між двома країнами, має на меті надіслати "чітке і недвозначне повідомлення" про рішучість США. Незважаючи на те, що він не посилався на конкретні іранські заходи, які викликали нові занепокоєння, Іран нещодавно попередив, що він заблокує Ормузьку протоку, якщо країні забороняють використовувати стратегічний водний шлях. 

Нагадаємо, 8 квітня США внесли Корпус вартових ісламської революції, військову гілку виконавчої влади Ірану, у список іноземних терористичних організацій. 

 

Згодом Збройні сили Ірану засудили проголошення США Корпус вартових ісламської революції терористичною організацією