США передадуть Україні ще три патрульні катери класу “Island”

13 Листопада 2019, 16:15

Сполучені Штати Америки нададуть Україні ще три додаткові катери Берегової охорони США класу "Island", які в подальшому збільшать спроможності Військово-морських сил. Про це у середу, 13 листопада, в Одесі заявив тимчасово повірений у справах США в Україні пан Джозеф Пеннінгтон.

 

"Катери «Старобільськ» і «Слов’янськ» є лише невеликою частиною допомоги у сфері безпеки, яку США вже надали Україні з 2014 року. В рамках нашої підтримки України, я також радий повідомити, що на додачу до цих двох патрульних катерів класу типу «Island», які ми передаємо сьогодні, Сполучені Штати Америки нададуть ще три додаткові катери цього ж класу. Це катери Берегової охорони США, які в подальшому збільшать військово-морські спроможності ВМС України", – сказав Пеннінгтон.

 

Крім того, за словами дипломата, США будуть продовжувати надавати допомогу у сфері безпеки для підтримки України в умовах російської агресії, не лише надаючи підготовку та техніку, але й залучаючи радників з питань оборонної реформи для розвитку професійних Збройних Сил.

 

"Сполучені Штати, як стратегічний партнер України, пишаються тим, що надають обладнання і техніку, а також дорадчу допомогу, щоб підтримати Україну у захисті суверенітету і територіальної цілісності та в реалізації прагнень до набуття членства в НАТО. Ми стоятимемо поруч з Україною на кожному кроці цього шляху", – додав Пеннінгтон.

 

Як повідомлялося, 13 листопада два американські патрульні катери класу "Island" включили до складу Військо-морських сил України.