Близько року тому Конгрес США уклав угоду на десятирічну поставку озброєнь Саудівській Аравії на $60 млрд. Сюди входить продаж літаків F-15, вертольотів, різних ракет, бомб та систем радарів та приладів нічного бачення. Таке рішення було пов’язане з геополітичною ситуацією. Воно було прийнято після того як в США впевнились, що Саудівська Аравія не представлятиме загрози для військової переваги Ізраїлю в регіоні.
В рамках угоди США вже продав Саудівській Аравії винищувачі F-15 на суму в $30 млрд. Так, Арабське королівство отримало 84 нових літаків, а ще 70 повинні бути озброєні.
The New York Times також повідомляє, що крім угоди з Аравією адміністрація Барака Обмами планує також поставки зброї в Ірак. Так, йдеться про продаж військового обладнання на суму в $11 млрд. Втім, така угода в адміністрації Барака Обами все ще сприймається досить неоднозначно. Деякі дипломати побоюються, що прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі використає зброю головним чином для того, щоб зміцнити свою владу та усунути етнічні групи сунітів від влади.
За угодою між Іраком та США планується продаж винищувачів F-16 та танків, а також бронежилетів та позашляховиків. Довгостроковою метою США при цьом, є перетворити Ірак на противагу Ірану в регіоні, пише видання.
Нагадаємо, 18 грудня остання колона американських військ залишила Ірак. Військова операція США в Іраку розпочалася у 2003 році і призвела до повалення режиму Саддама Хусейна. Одним зі своїх завдань американські військові називали пошук зброї масового знищення, однак її в Іраку так і не знайшли. Загалом за час операції в Іраку загинуло близько 4,5 тисяч американських солдатів, ще 32 тисячі отримали поранення.