США отримали докази застосування хімічної зброї в Сирії – ЗМІ

13 Квітня 2018, 08:46

Американські спецслужби отримали докази застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума. Про це повідомляє NBC News, посилаючись на джерела близькі до американської розвідки.

 

Повідомляється, що спецслужби отримали зразки крові та сечі постраждалих. Аналізи показали  позитивний результат на такі отруйні речовини, як  хлорний газ і неназвану нервово-паралітичну речовину.

 

У виданні зазначили, що американська розвідка та спецслужби отримали зрази через шпиталі на місці подій.

 

Джерела зауважили, що вони впевнені в розвідданих, але не на 100%.

 

США не ідентифікували нервово-паралітичний газ зарин, але підкреслили, що режим Башара Асада використовував суміш хлору і зарину кілька разів за роки війни в Сирії.Тому тепер США впевнені, що сирійський уряд стоїть за нападом у Думі.

 

Напередодні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Нагадаємо, 11 квітня прес-секретар Білого дому Сара Сандерс під час брифінгу заявила, що президент Дональд Трамп не ухвалив остаточного рішення про варіанти відповіді на хімічну атаку в сирійському місті Дума.

 

12 квітня російські військові структури повідомили, що Москва сподівається отримати від США координати цілей можливих ударів в Сирії, аби уникнути втрат. Офіцери Міністерства оборони РФ перебувають на десятках об'єктів сирійської інфраструктури, тому Москва намагається убезпечити їх від можливої загрози. У матеріалі йдеться про те, що військові РФ постійно моніторять середземноморський регіон за допомогою засобів об'єктивного контролю. Росія задіяла наземні транспортні засоби, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, які стежать за американським есмінцем "Дональд Кук".

 

Як повідомлялось, Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції.

 

12 квітня  Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами.

 

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон готовий санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

11 квітня  президент Сполучених Штатів Америки відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть".

 

Так, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.

Раніше у сирійській Латакії, де розташовується авіабаза Російської Федерації, помітили російський бомбардувальник Су-34.

 

Також європейська організація з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" застерегла авіакомпанії у зв'язку з ризиком можливих авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули.