США обурені витоком таємної інформації про американські бази в Сирії

20 Липня 2017, 17:19

Вашингтон розкритикував Туреччину, яка є партнером США по Північноатлантичному альянсу, через опублікацію у державному агентстві Anadolu карти розташування американських військових баз в Сирії.

Як заявив в середу, 19 липня, представник американського оборонного відомства Еріка Пахона, Пентагон не зміг встановити джерело витоку. У той же час він підкреслив: "Нас би серйозно стурбувало, якби представники нашого союзника по НАТО спеціально підставили під удар наших солдатів, опублікувавши таємну інформацію".

За словами представника міністерства оборони США, публікація цих даних не тільки ставить під загрозу американських військовослужбовців, але і може привести до зриву декількох операцій проти терористичного угрупування "Ісламська держава".

Тим часом представник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана Ібрагім Калин спростував будь-які чутки про можливу причетність турецького уряду до цієї публікації. За його словами, Анкара не має ніякого відношення до цього витоку.

На мапі, опублікованій агентством Anadolu, позначені десять американських баз в північній Сирії, в тому числі і дві авіабази. У деяких випадках зазначено, скільки саме бійців дислоковано на цих базах.

Нагадаємо, США передислокували свою авіацію в Сирії після інциденту зі збиттям сирійського військового літака