США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО

27 Червня 2018, 19:13

США мають намір підняти українське питання на саміті НАТО і незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з Альянсом.Про це заявив заступник державного  секретаря США Джон Салліван у спілкуванні з українськими журналістами, передає "Європейська правда".

 

Салліван не став розкривати, які саме рішення щодо України можуть бути схвалені в Брюсселі. Водночас він наголосив, що під час саміту Дональд Трамп має намір особисто підняти українське питання.

 

"Підготовка до саміту ще триває, тому я не можу повідомити деталі, це проти правил дипломатії. Але повірте мені, Україну точно обговорюватимуть на саміті в Брюсселі. Президент Трамп планує обговорити із союзниками всі питання, включаючи українське", – заявив він.

 

Представник керівництва Держдепу нагадав, що США лишаються прибічниками членства України в НАТО, коли настане час для такого рішення.Також Салліван наголосив, що Вашингтон незадоволений діями Угорщини щодо блокування рішень щодо України.

 

"Ми не підтримуємо і будемо переконувати ті країни, які піднімають в рамках НАТО свої проблеми, які не стосуються Альянсу, і використовують це як важіль для тиску на інші держави у обговоренні питань з порядку денного Альянсу", – заявив він.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у вівторок, 26 червня, провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, у ході якої  вони обговорили питання підготовки до участі України в заходах у рамках саміту НАТО у Брюсселі у липні 2018 року.

Позначки: