Американська делегація відмовилася проголосувати за резолюцію ООН «Право людини на воду і санітарію».
28 липня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію «Право людини на воду і санітарію». У документі вказано, що близько 884 мільйонів людей планети не мають доступу до безпечної питної води, а близько 2,6 мільярдів людей позбавлено доступу до базових санітарних послуг. Щорічно 1,5 мільйона дітей у віці до п'яти років помирають від хвороб, пов'язаних із вживанням нечистої води, або відсутністю адекватних санітарних умов, повідомив Центр новин ООН.
«Генеральна Асамблея проголошує право на безпечну і чисту питну воду і санітарію як право людини, що має істотне важливе значення для повноцінного життя і повного здійснення усіх прав людини», – говориться в резолюції.
ООН закликала держави і міжнародні організації допомогти країнам, що розвиваються, фінансами та технологіями для забезпечення усіх безпечною, чистою і доступною, у тому числі за ціною, питною водою тапослугами в області санітарії.
Також Генеральна Асамблея привітала рішення Ради з прав людини доручити незалежним експертам щорічно представляти Асамблеї доповіді з інформацією про основні труднощі, пов'язані з реалізацією права людини на безпечну і чисту питну воду і санітарію.
У доповіді, підготовленій Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВОЗ) і Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) «Прогрес в області санітарії і забезпеченні питною водою, 2010 рік» повідомляється, що нині 87% жителів планети, або приблизно 5,9 мільярдів людей користуються безпечними джерелами питної води.
Водночас 39 % населення світу або понад 2,6 мільярди людей живуть у будинках без туалетів і інших санітарно-технічних споруд. З 1990 року число людей, що використовують практику відкритої дефекації, скоротилося на 168 мільйонів осіб. Проте це явище як і раніше широко поширене в країнах Південної Азії. У цьому регіоні 44% відсотки населення живуть без туалетів. При цьому сім з десяти чоловік, не забезпечені елементарними санітарними зручностями – мешканці сіл.
США утрималися при голосуванні за цю резолюцію. Американська делегація не погодилася з тлумаченням права на безпечну і чисту питну воду і санітарію «як права людини, те, що має істотне важливе значення для повноцінного життя і повної реалізації усіх прав людини».