США натякнули Росії, що вона ще може “вчинити правильно” зі Сноуденом

23 Липня 2013, 09:12

За її словами, у Росії все ще є можливість вчинити правильно і повернути колишнього співробітника американських спецслужб на батьківщину, де він має постати перед законом.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

17 липня Сноуден, який кілька тижнів перебуває в транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво», офіційно звернувся до Федеральної міграційної служби Росії з проханням про тимчасовий притулок.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.