США нагадали українській владі, що на мирних зібраннях людей не б’ють

22 Травня 2013, 17:16

 «Нас турбує те, що ці демонстрації затьмарили помітний акт насильства, коли нападники накинулися на представників українських ЗМІ, які документували ізольоване зіткнення між двома ворогуючими групами. Ми засуджуємо напад на двох українських журналістів, яка 18 травня знімали опозиційний мітинг у Київ », – сказано в повідомленні.

При цьому наголошується, що таких насильницьких дій не повинно бути на мирних зібраннях.

«Напад на працюючих журналістів робить справу ще серйознішою, тому що крім особистих прав репортерів порушено і фундаментальне право української громадськості на отримання інформації. Ми закликаємо українську владу провести ретельне розслідування і вжити належних дій для притягнення винних до відповідальності. Ми також закликаємо владу розслідувати очевидну бездіяльність міліції під час інциденту », – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».

Читайте також «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентом висловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт та Єврокомісія

98