США нагадали Януковичу про неприпустимість вибіркового правосуддя

3 Березня 2011, 13:45

У четвер віце-президент США Джозеф Байден провів телефонну розмову із Президентом Віктором Януковичем, під час якої підкреслив, що стратегічне партнерство США й України базується на загальних демократичних цінностях.

У зв’язку із цим він підкреслив важливість того, щоб в Україні не було жодних виборчих переслідувань членів колишнього уряду.

Байден також зазначив, що також є важливим, щоб реформа виборчого законодавства не утискати права жодних політичних сил.

На його думку, дотримання цих принципів сприятиме інтеграції України в Європу й залученню прямих закордонних інвестицій у країну.

Віце-президент США підкреслив зацікавленість своєї країни в зростанні закордонних інвестицій в Україну й обговорив з Януковичем питання законодавчого забезпечення сприятливого інвестиційного клімату.

Довідка Тижня

На початку червня 2010 року Держдепартамент США порушив питання щодо свободи слова й зборів перед дипломатичними представниками України в США у зв’язку з інформацією про контакти представників СБУ з ректором Українського католицького університету (Львів) Борисом Гудзяком.

У листопаді Держдепартамент США побачив в Україні нерівне ставлення влади до релігійних організацій.

3 лютого заступник помічника Держсекретаря США, який відповідає за відносини з Росією, Україною, Молдовою і Білоруссю, Деніел Рассел заявив, що Сполучені Штати Америки застерігають владу України від вибіркового кримінального переслідування опозиції. 

Пізніше, Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що влада США високо цінує реформи, які проводяться в Україні.