США нададуть українським військовим броньовані автомобілі медичної евакуації

8 Листопада 2016, 17:41

Збройні Сили України незабаром отримають від США броньовані автомобілі медичної евакуації. Про це повідомив начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко у Facebook.

«Завдяки партнерам зі США найближчим часом Збройні сили України отримають броньовані автомобілі медичної евакуації», – заявив він.

«Це стане можливим завдяки програмі міжнародної технічної допомоги. Дякую партнерам за підтримку. Вчасно надана медична допомога нашим солдатам на полі бою – безцінна», – додав Муженко.

Читайте також: Полторак обговорив із конгресменами США надання Україні летальної зброї

Зазначимо, що досі США надавали Україні тільки військову допомогу несмертельної дії: бронежилети, медичне постачання, системи радіозв’язку, прилади нічного бачення, контрбатарейні радари, транспортні засоби тощо.

Проект закону про оборонний бюджет США на 2017 фінансовий рік уповноважує виділити до $500 млн з метою забезпечення допомоги у сфері безпеки в Україні, в тому числі летальної допомоги. Водночас, законопроект обмежує половину цих коштів, поки міністр оборони США не підтвердить, що Україна вживає суттєвих заходів щодо реалізації в оборонних інституціях реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, підвищення рівня підзвітності, а також підтримання можливостей у сфері безпеки.