Уряд США вирішив надати Україні 2 млрд доларів фінансової допомоги за успішне впровадження реформ. Про це після зустрічі з прем'єр-міністром Естонії Тааві Рийвасом заявив глава українського уряду Арсеній Яценюк, посилаючись на заяву уряду США.
"Уряду України США готові виділити 2 млрд доларів", – сказав Яценюк.
Ця допомога надається Україні в рамках програми співробітництва з МВФ за тією ж моделлю, яка була використана у 2014 році, зазначив Яценюк. За його словами, у першому півріччі Україна має отримати 1 млрд доларів та у другому півріччі ще 1 млрд доларів за умови належного виконання програми з МВФ.
Прем'єр-міністр зазначив, що уряд США схвалив повний прогрес у впровадженні Україною реформ попри агресію Росії. Зокрема, за словами Яценюка, уряд США відзначив прогрес у боротьбі з корупцією, в енергетичному секторі, відновленні фінансової системи, покращенні бізнес-середовища та поверненні фінансової стабільності.
Як пише Рейтер з посиланням на Міністерство фінансів США, ці кошти будуть надані у вигляді кредитних гарантій.
"Сполучені Штати планують надати Україні в нинішньому році до $2 млрд кредитних гарантій як частину ширшого міжнародного пакету, щоб запобігти банкрутству", – йдеться в повідомленні.
В американському мінфіні зазначили, що гарантії залежатимуть від того, у якій мірі Україна залишатиметься на шляху виконання умов кредитної програми Міжнародного валютного фонду.
Міністерство фінансів США підтвердило, що $1 млрд кредитних гарантій Україні надасть у першій половині нинішнього року, пише агентство. Крім того, адміністрація працюватиме з Конгресом США, щоб забезпечити додаткове виділення $1 млрд в якості гарантій, однак за умови планового виконання реформ.
Повідомляється також, що заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Натан Шитс мав зустрітися у вівторок у Києві з цього питання з українськими високопосадовцями, зокрема, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, главою Нацбанку Валерією Гонтаревою та міністром фінансів Наталією Яресько.