США можуть надати Україні нові бомби з удвічі більшою радіусом дії, ніж HIMARS – The Telegraph

29 Листопада 2022, 17:55

США можуть надати Україні дешеві нові високоточні бомби, здатні вражати цілі на відстані 160 км, що дозволить Києву вражати цілі глибоко за лінією фронту. Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на Reuters. За даними видання, Пентагон розглядає пропозицію компанії Boeing відправити Києву бомби малого діаметру наземного базування (GLSDB), щоб задовольнити потреби України в додаткових озброєннях.

Згідно з документом, з яким ознайомилося Reuters, ця зброя, відносно швидка і дешева у виробництві, має приблизно вдвічі більший радіус дії, ніж стандартні ракети HIMARS, і може бути розгорнута в Україні вже наступної весни.

У той час як Вашингтон відхилив запити на ракету ATACMS, що має радіус дії 300 км, GLSDB все одно дозволить Україні вражати цінні військові цілі, недосяжні раніше. Маленькі бомби з GPS-наведенням встановлюються на дуже доступні ракети із розкладними крилами для розширення радіусу дії, які можна запускати з пускових установок HIMARS і M270.

Читайте також:   «Підстави для видачі зброї – паспорт громадянина України і бажання битись». Про київську ТрО на початку великого вторгнення у спогадах її збройного інтенданта  

Повідомляється, що їх точність дозволяє вражати цілі розміром менше метра і знищувати бронетехніку та будівлі.

Оскільки західні військові запаси вичерпані через війну в Україні, пропозиція Boeing є одним із приблизно півдюжини планів щодо початку виробництва нових боєприпасів для України та інших європейських союзників Вашингтона.

Даг Буш, Директор із закупівель зброї Армії (сухопутними силами, – Ред.) США, заявив минулого тижня, що військові також розглядають можливість прискорення виробництва боєприпасів, які зараз виробляються лише на державних підприємствах, дозволячи їх виготовлення підрядниками. Пан Буш додав, що вторгнення Росії в Україну підвищило попит на зброю та боєприпаси американського виробництва, і мова йде не лише про Київ.
За його словами, союзники США у Східній Європі «розміщують багато замовлень» на низку озброєнь, адже постачають багато зброї Україні.

Читайте також:   Російський флот: стан, можливості та сумнівні перспективи  

GLSDB поєднує в собі бомбу малого діаметра (SDB) GBU-39 з ракетним двигуном M26, при цьому обидва цих елементи у великій кількості наявні в американських запасах.

«Йдеться про отримання значної кількості за низькою ціною», – каже Том Карако, експерт з озброєнь та безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Boeing все ще стикається з деякими перешкодами у виробництві GLSDB, зокрема через небажання Пентагону переглянути ціну. При цьому речник Пентагону підполковник Тім Горман відмовився коментувати виробництво GLSDB для України, але сказав, що США та їхні союзники «визначать і розглянуть найбільш відповідні системи», які допоможуть Києву.