США: Мовчання Росії – сигнал підтримки терористам

21 Липня 2014, 23:58

"Ми вітаємо підтримку Росією цієї резолюції, але жодна резолюція не була б непотрібна, якби Росія задіяла свій вплив на сепаратистів у четвер, примусила їх скласти зброю та залишити місце трагедії експертам, чи у п’ятницю, чи у суботу чи навіть вчора. Але тільки сьогодні вранці, коли збирається Рада безпеки, президент Путін нарешті виступив із закликом забезпечити безпеку міжнародним експертам. Але, і це критично важливо, президент Путін не звернувся із закликом до сепаратистів, які загрожували цим експертам, і на яких він має великий вплив. Російське мовчання з четверга надсилає сигнал збройним угрупуванням: ми вас підтримуємо», – заявила Пауер.

Пауер наголосила, що ухвалена резолюція чітко зазначає необхідність "встановити факти, якими незручними вони б не були".

Крім того, вона наголосила, що навіть після ухвалення цієї резолюції, варто запитати, чи є "дійсно консенсус щодо того, що цей злочин заслуговує термінового та незалежного розслідування".

"Якщо це так, то чому ми сьогодні збираємося, щоб вимагати такого розслідування? Ми зібралися сьогодні тому, бо не всі підтримують реальне розслідування цього злочину. Якби вони підтримували його, то міжнародні експерти вже отримали б доступ до місця трагедії. Але цього не сталося. Замість цього озброєні бандити розгулюють на уламках літака серед тіл", – наголосила представниця США.

Як повідомлялося, 21 липня Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію щодо катастрофи малайзійського літака на території України.