США хочуть новими санкціями обмежити доступ Венесуели до іноземної валюти – WSJ

24 Серпня 2017, 17:50

Влада США розглядає можливість введення нових санкцій проти Венесуели, які обмежать доступ до іноземної валюти. Про це пише американська газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Вашингтоні.

Новим ударом по Мадуро може стати заборона для американських банків на операції з держборгом Венесуели – як з держоблігаціями, так і з цінними паперами державної нафтової компанії PDVSA, що забезпечує 95% доларових доходів країни. Недостача валюти обвалила вартість венесуельського болівара в чотири рази з початку року і розігнала інфляцію у критично залежній від експорту нафти і колись найбагатшої країни Латинської Америки до 80% в рік.

Інформацію про посилення санкцій проти Венесуели підтвердили і джерела агентства Reuters. Крім того, в середу віце-президент Майк Пенс пообіцяв посилити санкції проти Венесуели. Він підкреслив, що цю політику Вашингтон продовжить, поки латиноамериканська країна не перейде до демократії.

Подібні санкції, якщо вони будуть введені, стануть найбільш жорстоким ударом по фінансовій системі Венесуели. Заборона на операції з держборгом підніме санкційний тиск на новий рівень: облігації знеціняться, а вартість позик для Мадуро злетить, попереджають аналітики.

Вашингтон відносно Венесуели поки що вдавався лише до індивідуальних санкцій, аналогічних тим, які були ухвалені проти Росії після анексії Криму. 

Зараз всі активи Мадуро, що підпадають під юрисдикцію США, заморожені. У список інших венесуельських чиновників і політиків, які потрапили під санкції, виявився брат екс-лідера Венесуели Адан Чавес.