США і Південна Корея домовились про зняття обмежень з південнокорейських ракет

4 Вересня 2017, 20:21

У понеділок, 4 вересня. президент Південної Кореї Мун Чже Ін та президент США Дональд Трамп домовилися зняти обмеження на вагу бойової частини південнокорейських ракетних систем. Про це повідомляє Yonhap з посиланням на заяву канцелярії президента Південної Кореї.

Відповідне рішення прийняли з метою зміцнити оборонні можливості Сеула в умовах провокацій з боку КНДР.

"Президент Мун провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом і обговорив заходи протидії шостому ядерному випробуванню КНДР", – сказав представник Синього дому (резиденції президента Південної Кореї). 

Так, у якості "ефективного" контрзаходу лідери США і Південної Кореї погодилися зняти ліміт на вагу бойової частини південнокорейських ракет. 

Як повідомлялось, 4 вересня постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Рада Безпеки ООН має ухвалити "найсильніші санкції" щодо КНДР у відповідь на ядерне випробування.

Нагадаємо, Північна Корея 3 вересня провела вже шосте ядерне випробування. Його назвали "найпотужнішим за всю історію". Пхеньян заявив, що йдеться про розробку водневої бомби, яку можна буде доставити за допомогою наявних у КНДР балістичних ракет. Японські сейсмологи повідомили, що сила землетрусу, зафіксованого на території КНДР під час цього випробування, цього разу була вдесятеро більшою, ніж у вересні 2016 року, коли КНДР востаннє проводила ядерні випробування.

Світова спільнота й міжнародні організації категорично відреагували на нове випробування, закликаючи Пхеньян до миру і попереджаючи про посилення санкцій.