США і ЄС засудили агресію Росії в Україні

10 Вересня 2018, 15:26

США та Європейський союз засудили агресію Росії в Україні, а також закликали Кремль звільнити українських політичних в'язнів. Про це заявили голови делегацій ЄС та США під час виступів на церемонії відкриття двотижневої наради ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі у Варшаві.

 

"Ми й надалі підтримуємо національну цілісність України і закликаємо усі сторони виконувати Мінські домовленості", – наголосив представник делегації Євросоюзу.

 

Водночас він висловив занепокоєність ситуацією в окупованому Криму, ставленням до нацменшин на півострові, особливо до кримських татар.

 

"Ми закликаємо Росію, аби вона звільнила усіх незаконно затриманих і засуджених громадян України в Росії, зокрема Олега Сенцова",– наголосив голова делегації ЄС.

 

Він також зауважив, що Росія повинна вплинути на підконтрольні їм маріонеткові "республіки", аби вони також виконували свої зобов'язання.

 

Своєю чергою, голова делегації США також закликав РФ звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова та інших українських політв'язнів в РФ.

 

Крім того, представник США наголосив, що санкції проти Росії діятимуть, доки Москва не виконає усіх зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, а санкції, накладені за анексію Криму, поки Росія не поверне півострів Україні.

 

Нагадаємо, 5 вересня посольство Сполучених Штатів Америки в Україні вимагає у Росії припинити бойові дії на Донбасі та виконувати мінські домовленості.