США готують угоду про примирення з Лазаренком – ЗМІ

16 Серпня 2018, 08:52

Екс-прем'єр України Павло Лазаренко спільно з правоохоронцями Сполучених Штатів розробляють угоду щодо "примирення" у справі про конфіскацію активів колишнього посадовця. Про це повідомляє Kyiv Post з посиланням на відповідний документ у середу, 15 серпня. 

 

"Замість того, щоб витрачати додаткові ресурси, намагаючись вирішувати правові питання у цьому питанні, сторони хотіли б зосередити свою увагу на розробці мирної угоди", – йдеться в документі.

 

У тексті повідомляється, що 13 серпня до федерального суду у Вашингтоні, округ Колумбія, представники уряду США подали клопотання, згідно з яким хочуть узгодити "загальні контури врегулювання" справи Лазаренка.

 

Крім того, що до федерального судді США звернулися з проханням невизначений час відкласти усі поточні строки у справі.

 

Нагадаємо, Павло Лазаренко втік із України в 1999 році.  У США його звинувачували у відмиванні коштів, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини. Лазаренко провів в ув'язненні понад 10 років і 1 листопада 2012 вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу. 8 листопада 2012 стало відомо, що Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Отримавши право на мешкання, він оселився у США з родиною – другою дружиною, своєю колишньою перекладачкою на судах у США, і їхніми трьома дітьми. Тим часом правоохоронні органи США далі продовжують з’ясовувати подробиці щодо відмитих ним коштів.