США, Франція і Британія в Радбезі ООН представили проект нової резолюції по Сирії

15 Квітня 2018, 15:19

США, Франція і Велика Британія у Радбезі ООН представили проект нової резолюції щодо розслідування хіматак в Сирії. Про це повідомляє AFP.

 

За даними агентства, у проекті резолюції Вашингтон, Париж і Лондон закликають до безперешкодного постачання гуманітарної допомоги, забезпечення припинення вогню, та вимагають, щоб Сирія "конструктивно" брала участь у мирних переговорах під керівництвом ООН.

 

Серед пропозицій, які викликають суперечки, – проведення незалежного розслідування у зв'язку із заявами про атаки за допомогою токсичних газів у Сирії.

 

Окрім цього, резолюція передбачаєт, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) повинна буде протягом 30 днів представити доповідь про те, чи повністю розкрила Сирія її запаси хімічної зброї.

 

Гуманітарні вимоги у проекті резолюції – це дозвіл медичної евакуації та безперешкодного проїзду гуманітарних конвоїв у всіх районах.

 

"Переговори щодо резолюції мають розпочатися в понеділок. Але дипломати заявили, що поки не ясно, коли РБ ООН буде голосувати за проект", – уточнили в агентстві.

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.