США формують глобальну антиіранську коаліцію – Помпео

8 Січня 2019, 10:28

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що майбутні візити до низки країн Близького Сходу є частиною стратегії Вашингтона у формуванні глобальної антиіранської коаліції. Про це йдеться в інтерв'ю телеканалу CNBC.

 

"Одним із елементів цієї поїздки є продовження зусиль зі створення антиіранської коаліції", – зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що до коаліції увійдуть країни Перської затоки, Ізраїль, європейські та азіатські країни, "які розуміють, що держава, яка є найбільшим в світі спонсором тероризму, має припинити свою діяльність".

 

 

Відповідаючи на питання, чи хоче Вашингтон більш жорсткого підходу до Ірану з боку європейських союзників, Помпео заявив: "Безумовно. Мені б хотілося бачити, що весь світ продовжує підтримку зусиль США і країн Перської затоки, а також Ізраїлю".

 

"Це важлива кампанія, оскільки революційний характер іранського режиму є загрозою для всього світу", – підкреслив держсекретар США.

 

Раніше Помпео повідомив, що Іран повинен припинити запуски балістичних ракет, щоб уникнути ще більшої дипломатичної та економічної ізоляції. 

 

Як повідомлялося, 22 листопада командувач повітряно-космічних сил Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджизаде заявив, що Іран пригрозив США ракетним ударом по військових базах, якщо вони його спровокують. 

 

Нагадаємо, 5 листопада нові санкції США проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.