У заяві, поширеній Держдепартаментом, всім американцям, які перебувають у Тунісі, пропонується залишити країну.
Посольства США в Тунісі та Судані зазнали нападів після того, як антиісламський фільм, знятий в Америці, викликав хвилю обурення на Близькому Сході і в Північній Африці.
Тим часом прем'єр-міністр Єгипту Хішам Канділс закликав США не допускати образи ісламу
За словами Канділса, "ображати нашого пророка (Мухаммеда – Ред.) неприпустимо". Втім Канділс також заявив, що мирні протести не повинні виливатися в насильство.
Протести, які почалися у вівторок в Єгипті та Лівії і потім поширилися по ісламському світу, вже призвели до загибелі щонайменше семи людей. В ході нападу на американське консульство в Бенгазі на сході Лівії був убитий посол США в цій країні Кріс Стівенс.
Раніше Судан відмовився допустити на свою територію американських морських піхотинців для охорони посольства США. Влада країни заявила, що цілком здатні самі забезпечити охорону посольства.
Як повідомлялось, 14 вересня в столиці Тунісу демонстранти напали на американське посольство і американську школу, яка розташовується по сусідству. Під час безладів убито дві людини.
Ще троє загинули в столиці Судану Хартумі, де протестуючі напали на посольства США, Німеччини та Великобританії.
У заяві Держдепартаменту йдеться, що громадянам США "слід уникати поїздок в суданській провінції Дарфур, Голубий Ніл і Південний Кордофан". Крім того, пропонується ретельно оцінити всі можливі ризики в ході запланованих поїздок в інші регіони.
У заяві американців також попереджають про небезпеку поїздок у Туніс.
Нагадаємо, 14 вересня США закрили свої посольства у низці країн, побоюючись нападів ісламістів.
Після хвилі протестів у Лівії, Єгипті та Ємені проти фільму про пророка Мухаммеда, побоюючись нових нападів, до схожих кроків вдалася Німеччина, вирішивши тимчасово закрити свої посольства в кількох мусульманських країнах.