США бойкотуватимуть Зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні

Світ
7 Грудня 2021, 11:05

Білий дім заявив, що урядовці США бойкотуватимуть Зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні через "звірства Китаю в сфері прав людини". Про це повідомляє Reuters.

Дипломатичний бойкот, який дасть спортсменам можливість їздити до Пекіна задля змагань, заохочується членами Конгресу та правозахисними групами протягом місяців. У свою чергу Пекін погрожував невизначеними "рішучими контрзаходами" проти будь-якого такого кроку і це ще більше загострить відносини між державами за останні десятиліття.

Адміністрація президента Джо Байдена підкреслила, що Вашингтон вважає геноцидом дії Китаю щодо мусульман-уйгурів у західному китайському регіоні Сіньцзян. Китай заперечує всі порушення прав.

Читайте такожЖіноча тенісна асоціація оголосила про призупинення усіх турнірів у Китаї через зникнення Пен Шуай

"Дипломатичне або офіційне представництво США дивилося б ці ігри поряд кричущих порушень прав людини і звірств КНР у Сіньцзяні, і ми просто не можемо цього зробити", – сказала прес-секретар Білого дому Джен Псакі, – "Тож спортсмени команди США мають нашу повну підтримку на 100%, али ми підбадьорюватимо їх із дому".

Цей крок відбувся, незважаючи на спроби стабілізувати відносини за допомогою відеозустрічі Байдена з лідером Китаю Сі Цзіньпіном минулого місяця. Посольство Китаю у Вашингтоні назвало бойкот "політичною маніпуляцією", яка не вплине на Ігри, оскільки американським політикам не було надіслано жодних запрошень. Президент Росії Володимир Путін – єдиний лідер великої країни, який прийняв запрошення.

Представництво Китаю при ООН заявило, що цей крок "відображає менталітет Сполучених Штатів часів холодної війни".

Читайте також: Американські ЗМІ закликають до бойкоту Олімпіади в Китаї

"США просто хочуть політизувати спорт, створити розбіжності та спровокувати протистояння. Цей підхід не знайде підтримки і приречений на провал", – йдеться у заяві місії.

Поки незрозуміло чи інші країни приєднаються до Сполучених Штатів, хоча держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що з союзниками консультуються щодо "спільного підходу" у цьому питанні.

Міністерство закордонних справ Канади заявило, що "залишається глибоко стурбованим тривожними повідомленнями про порушення прав людини в Китаї" і продовжує обговорювати це питання "з партнерами та союзниками". Уряди Австралії та Японії заявили, що вони також все ще розглядають свої позиції щодо Ігор, які почнуться 4 лютого.

Віце-прем’єр-міністр Нової Зеландії Грант Робертсон заявив, що його країна не буде посилати урядових чиновників, але це рішення було засноване в основному на побоюваннях щодо COVID-19 і передувало бойкоту США.

Стефано Санніно, глава дипломатичної служби Європейського Союзу, заявив минулого тижня, що бойкот – це питання окремих країн-членів, а не спільна зовнішня політика ЄС. Правозахисні організації вітали цей крок, однак заявили, що Вашингтон може зробити значно більше, щоб притягнути Китай до відповідальності.

Додамо, що дипломатичний бойкот ставить корпоративних олімпійських спонсорів у "незручне місце", але  це викликає менше занепокоєння, ніж заборона участі спортсменів.

Прес-секретар NBCUniversal, що належить Comcast, заявив, що транслюватиме Ігри, як і планувалося.