Спротив окупації. Українські вчителі ігнорують окупантів, а на півдні продовжують поширювати українські листівки

22 Липня 2022, 21:44

Росіяни назбирали ще 250 вчителів для відправки на окуповані території, адже українські освітяни відмовляються працювати на окупантів. Завданням цих вчителів по факту стане пропаганда українським дітям та організація “навчального процесу” російською мовою, тобто русифікація.

При цьому, навіть російські «педагоги» не поспішають погоджуватись на відправлення до України. Справа в тотальному спротиві й «нестабільних» для них умовах перебування. 

Тому російська влада застосовує метод батога та «білої лади», обіцяючи статус учасника бойових дій та більшу зарплату за роботу на окупованих територіях, а в інакшому випадку проблеми на роботі.

Водночас окупанти погрожують батькам українських дітей позбавленням батьківських прав за відмову здавати дітей в їх псевдонавчальні заклади. 

В окупованому Херсоні розклеїли нову партію проукраїнських листівок. Цього разу партизани закликали містян триматись, попередили окупантів про наближення ЗСУ,  й лишили послання для окупантів.

Водночас в Маріуполі відновили український герб в центрі міста. Окупанти після знищення Маріуполя почали одразу «наводити порядок», а саме прибирати українську символіку, зокрема тризуб на проспекті Миру. Проте місцеві повернули державний символ на місце.

Слід зауважити, ненасильницький спротив має різні форми, іноді це пісня січових стрільців, яку ввімкнули на портативній колонці в центральному парку окупованого Мелітополя.

Населення півдня відчуває, що ЗСУ близько, а окупанти втрачають контроль над ситуацією. Напередодні невідомий чоловік ввімкнув в центрі Мелітополя пісню «Ой у лузі червона калина..», попри те, що за такі дії окупанти можуть відправити чоловіка «на підвал».

Автор:
Тиждень