Спротив окупації. Освітяни та підприємці Херсона масово відмовляються співпрацювати з окупантами, а в Мелітополі підірвали помешкання «псевдогубернатора»

30 Травня 2022, 18:48

Тиждень публікує інформацію Центру національного спротиву (ЦНС) щодо ситуації на окупованих ворогом територіях і протидію населення.

Українці продовжують чинити спротив окупантам. За даними розвідки, днями керівники окупаційної адміністрації Херсона провели нараду із директорами 25 шкіл міста й області. Йдеться зокрема про Володимира Сальдо, Кирила Стремоусова, Сергія Черевко та Тетяну Кузміч.

На нараді головним було питання впровадження російської освітньої програми в школах на окупованих територіях. Втім, більшість директорів відмовилася від співпраці з окупантами, тож колаборанти відчувають кадровий голод – від співпраці з ними відмовляється дедалі більше українців. Через це окупанти схиляють працівників освіти та медичних закладів до укладання контрактів з російською «владою».

Попри обнадійливі офіційні заяви російських політиків, економічна ситуація на тимчасово окупованих територіях погіршується – війна та санкції тягнуть російську економіку на дно.

Читайте також: Спротив окупації. Херсон та Мелітополь продовжують боротись (фото)

Через фінансові проблеми російські загарбники підтримують окупацію та війну, забираючи гроші в тих, хто не може сперечатися – у працівників бюджетних установ окупованих міст. Як свідчать дані розвідки, в тимчасово окупованому Луганську «влада» оголосила про скорочення заробітної плати на 30% для працівників медичних та освітніх установ. Офіційних пояснень при цьому не надають. Місцеві кажуть, що це своєрідний «податок на війну», інакше окупантам бракує грошей для військових.

Перспективи російської економіки також дуже добре відчувають і в тимчасово окупованому Херсоні. Там загальмував процес впровадження в обіг російських рублів через те, що люди відмовляються від розрахунків за товари російською валютою, розуміючи її нестабільність. 

Щодо активного спротиву українців – ранок 30 травня в окупованому Мелітополі почався із серії вибухів поблизу місця проживання Євгена Балицького, псевдогубернатора Запорізької області, якого напередодні призначили росіяни. За попередніми даними, вибух був у районі ТЦ “Квартал”, де розташована багатоповерхівка з квартирою «губернатора». Також там розташовані керівні структури окупаційної адміністрації. Про долю Балицького поки нічого не відомо.

Особливо важливим спротив стає на тлі контрнаступу українських військ на Херсонському напрямку. Успішний громадський спротив, саботаж та партизанська боротьба можуть значно прискорити звільнення Херсонщини від загарбників. 

Кожен, хай маленький, але надзвичайно сміливий крок наших медиків, освітян та підприємців наближає повернення України!

Автор:
Тиждень