Спротив окупації. Окупанти мусять користуватися гривнею, а в Луганську призупинили мобілізацію

9 Червня 2022, 20:27

Тиждень публікує інформацію Центру національного спротиву (ЦНС) щодо ситуації на окупованих ворогом територіях і протидію населення.

Мешканці на окупованих територіях продовжують чинити спротив щодо переходу регіону в рублеву зону. Відтак росіяни змушені користуватись гривнями.

Факт користування російськими солдатами гривнями в побуті красномовно свідчить про ступінь контролю регіону ворогом. Центр спротиву вже повідомляв, що попри заяви колаборантів щодо “Росія тут навсєгда”, окупанти так і не змогли налагодити роботу адміністрацій та мають проблеми в фінансовому секторі. 

Мешканці не сприймають рублі як валюту, а тому більшість товарів можна придбати лише за гривні. При цьому підприємці масово відмовляються працювати по російських законах. Тому окупаційні адміністрації запрошують до міста підприємців з окупованого Криму.  

Водночас більшість працівників Укрзалізниці у Херсоні відмовилися від співпраці з окупантами.

Росіяни намагалися змусити до співпраці працівників Херсонської дирекції залізничних перевезень, проте більшість працівників відмовилися. Напередодні стало відомо, що бойкотують співпрацю і мелітопольські залізничники (Запорізька область). Відтак росіяни намагаються перевезти до тимчасово окупованих територій працівників з рф.

В Луганську окупаційна адміністрація настільки хотіла задовольнити Москву в мобілізації українців в якості гарматного м’яса, що через нестачу чоловіків почали зупиняти роботу підприємства.

За даними розвідки, через дефіцит робочої сили в місті зупинили роботу школи та деякі підприємства. Водночас через небажання воювати люди почали протестувати й колаборанти вимушено погодились призупинити мобілізацію. Зауважимо, наразі росіяни проводять на окупованих у 2014 році територіях масову мобілізацію. Після чого непідготовлених солдатів пускають першими в бій.

Нагадаємо, все більше мешканців т.з.в ДНР та ЛНР цікавляться як здатися в полон ЗСУ. Інструкцію щодо здачі в полон можна прочитати за посиланням.

Також, Центр національного спротиву підготував інструкцію як протидіяти російській пропаганді на окупованих територіях.

Інструкція містить п’ять основних правил як не стати жертвою й помічником ворожих “ЗМІ”. Варто розуміти, російські спецслужби контролюють кожен випуск новин в Росії та режисують кожен сюжет, який стосується війни. 

Відтак, вас можуть використати в російській пропаганді, навіть без вашого відома. Крім того, комунікація з пропагандистами може загрожувати вашому життю.

Детальна інструкція за посиланням.

Більше новин на сайті ЦНС.

 
Автор:
Тиждень