Спротив окупації. Як проявляється кадровий голод росіян на тимчасово окупованих територіях

17 Липня 2022, 17:45

Тиждень публікує інформацію Центру національного спротиву (ЦНС) щодо ситуації на окупованих ворогом територіях і протидію населення

На окупованій Луганщині росіяни не можуть знайти достатню кількість кадрів, які готові на них працювати. Окупанти намагаються запустити перехід Луганщини та Донеччини на російські освітні програми. Проте зростаючий спротив місцевих не дає знайти фахових працівників. Наразі у жодному районі, який росіяни окупували з 24 лютого, не вдалося налагодити роботу.

Ті колаборанти, які залишилися. годяться хіба для примітивних, постановочних сюжетів для пропагандистського телебачення. Відтак росіяни вирішили призначити заступником так званого «міністра освіти днр» Олєга Трофімова. Це заступник директора інституту (рівень заступника декана – Ред.) «Тамбовського державного університету».

Він розпочав завозити на тимчасово окуповані території Луганщини росіян, зокрема, освітян з Тамбовської області РФ. Метод залучення дітей до навчання за російською програмою простий – шантаж. Батькам погрожують, що їх лишать батьківських прав, якщо діти не будуть навчатися за новою програмою.

Додатково у Кремлі додатково ухвалили рішення прирівняти усіх росіян, які працюють на тимчасово окупованих територіях України, до ветеранів. Мета проста: збільшення кількості російських спеціалістів, зокрема, вчителів, лікарів, управлінців, які незаконно працюють в окупаційних органах РФ в Україні. Відповідний закон Путін підписав 14 липня.

Читайте також: Як Росія веде війну на інформаційному фронті

Працівників з РФ відправляли й до цього, на ротаційній основі. Але росіяни не горіли бажанням їхати до України. Наразі черг на поїздки до України теж немає і росіян відправляють працювати в наказовому порядку. Український спротив працює і створить «комфортні» умови для новоприбулих працівників.

У росіян серйозні проблеми з кадрами й на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Ненасильницький спротив почав розвиватися в геометричній прогресії. Люди опанували різні методи, у тому числі й мовчазну відмову від роботи на захоплених підприємствах.

Відтак десятки підприємств просто зупинилися, а за це, окупаційне керівництво постійно отримує догани з москви. Тому росіяни намагались відновити місцевого залізорудного комбінату. Працівникам пообіцяли виплачувати 60% від їхньої зарплати станом на 23 лютого. Для цього потрібно підписати новий контракт, згідно з російським законодавством. Проте жоден з працівників не погодився.

В Бердянську ситуація теж не на користь окупантів. Через спротив цивільного населення місцевий колаборант не зміг сформувати команду для налагодження функціонування міста. Ключове – провал темпів паспортизації та підготовки до псевдореферендуму. Тому, керівника окупаційної адміністрації, колаборанта Олександра Сауленка – звільнили. На його місце планують відрядити  російського управлінця.

Проблеми з паспортизацією у росіян не лише у великих містах, а й селах, де місцеві не хочуть брати російське сміття до рук. Усі методи зацікавити населення паспортом провалюються. В тому числі й грошове заохочення. Тому, в одному із сіл на Запоріжжі, окупанти насильно відібрали в людей українські паспорти. Але й за російськими місцеві в чергу не стали.

Автор:
Тиждень