Спротив окупації. Через українське підпілля росіяни мають складнощі з організацію “референдуму” на тимчасово окупованих територіях

13 Липня 2022, 17:27

Тиждень публікує інформацію Центру національного спротиву (ЦНС) щодо ситуації на окупованих ворогом територіях і протидію населення

Через тотальний спротив населення окупанти не можуть зібрати достатню кількість даних для організації усіх процесів псевдореферендуму. Також відчуваєтьсядефіцит колаборантів, які готові в цьому допомогти.

Щодо дефіциту, то вже 250 спеціалістів у сфері електроенергетики прибули до окупованого Маріуполя. Ще понад 700 людей очікується найближчим часом. У зруйнованому росіянами місті не виявилося достатньої кількості колаборантів, які готові працювати на окупанта для налагодження роботи в місті. 

У південних регіонах ситуація для росіян критична. За час окупації вони не змогли знайти достатню кількість місцевих, які погодяться з ними працювати. Відтак економічна ситуація в регіоні катастрофічна. Люди чинять спротив та відмовляються підписувати контракти з окупантами. 

Проблеми з кадрами росіяни мають й на Харківщині. В окупованому Вовчанську працівники Харківобленерго в переважній більшості відмовляються працювати на росіян.

Працівникам підприємства окупанти запропонували укласти новий “трудовий договір”, але більшість відмовилась. Тепер росіяни погрожують відправити незгодних до концтабору, який вони обладнали на території “Вовчанського агрегатного заводу”. 

Відтак російська влада внесла зміни до закону РФ про ветеранів. Відтепер росія визнає ветеранами цивільних, яких послали на війну в Україну. До прикладу, це стосується усіх працівників окупаційних адміністрацій. Це потрібно для того, аби робота на тимчасово окупованих територіях України стала “привабливішою” для росіян. 

Щодо акцій партизан, то найпомітнішою була в Херсоні, де місцеві партизани вже втретє встановили в місті незвичайну інсталяцію – “повішаного” опудало російського солдата. Це вже третє опудало, яке розвісили в місті партизани. Перші дві інсталяції користувались популярністю й окупантам доводилось самотужки їх знімати.

Також варто уваги збільшення активності українського підпілля в окупованому Криму, де цього разу невідомі герої розмалювали зупинки українськими гаслами та посланнями для ворога.

Крім боротьби з партизанами росіяни зараз зайняті традиційною для себе справою – крадіжкою зерна. На окупованих територіях ФСБ-шники вилучають зерно в місцевого населення. Центр національного спротиву детально розписав процес крадіжки й ролі ФСБ в цьому процесі.

 

Автор:
Тиждень