Спроби Росії налагодити паралельний імпорт поки що мають тільки обмежений успіх – Bloomberg

15 Серпня 2022, 17:14

Російський віце-прем’єр і міністр промисловості Дєніс Мантуров повідомив, що до кінця року вартість товарів, які завезуть до країни без згоди виробника, сягне $16 млрд. Журналісти Bloomberg вказують, що це складатиме тільки 4% від минулорічної суми імпорту.

«Зусилля Росії підтримувати потік неавторизованого імпорту мають лише обмежений успіх, судячи з прогнозу міністра промисловості, поки країна намагається впоратися з міжнародними санкціями, які спричинили відтік іноземних компаній і місцями дефіцит, після вторгнення в Україну», – йдеться у матеріалі.

У травні уряд Росії дозволив компаніям завозити товари для внутрішнього ринку без погодження з їхніми виробниками.

Текст побудовано на інтерв’ю Мантурова російському «Інтерфаксу». Автори зазначають, що це дає  «рідкісне уявлення про стан економіки після того, як Росія перестала публікувати деякі ключові статистичні дані, включно з детальною розбивкою імпорту та експорту».

Поставки іноземних товарів впали під тягарем санкцій з боку США та їхніх союзників у відповідь на вторгнення в Україну. У 2021 році Росія імпортувала товарів на загальну суму $380 млрд.