Спроба перевороту в Туреччині. У Казахстані перевірять школи, пов’язані Ґюленом

6 Серпня 2016, 12:23

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пообіцяв перевірити усі школи в країні щодо їхніх зв’язків з мусульманським проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара звинувачує в невдалій спробі перевороту в Туреччині. Про це президент казахстану заявив на спільній прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом

Він зазначив, що виявлених в Казахстані осіб "з терористичними зв’язками" буде відправлено в Туреччину для правосуддя.

"Якщо хто-небудь з них пов'язаний із тероризмом, ми будемо реагувати на вимоги Туреччини", – сказав Назарбаєв.

"Якщо є викладачі з такими зв'язками, ми відправимо їх назад і попросимо турецький уряд послати інших вчителів", – сказав казахський президент.

Крім того, він заявив, що більшість учителів у Казахстані – є казахами, хоча навчання проводять також турецькою, англійською, українською та російською мовами.

"Усі школи в Казахстані контролюються державою. 90% викладачів в них – наші громадяни, а фінансуються вони з регіональних бюджетів. Тому ми не станемо підтримувати нікого, хто працює проти Туреччини. Це не в наших інтересах", – додав Назарбаєв.

"Рух Ґюлена є не тільки загрозою для Туреччини, він загрожує всім країнам, де присутній", – сказав в свою чергу Ердоган.

Нагадаємо, 4 серпня другий кримінальний суд Стамбула виніс рішення про затримання опозиціонера і ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена.

В свою чергу, опозиційний ісламський проповідник заявив, що рішення суду Стамбула про його заочний арешт чітко вказує на прагнення президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана встановити авторитарну владу.