Справи про розстріли на Майдані. Затриманий снайпер стріляв з будівлі Кабміну

16 Листопада 2018, 22:35
Підозрюваний у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка снайпер здійснював постріли з будівлі Кабінету міністрів. Про це в ефірі Громадського повідомив адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала.

 

«Куля, з якої був вбитий Олександр Храпаченко, вона мала особливий руйнівний характер, вона в тілі потерпілого зруйнувалася (вибухнула, ред.) і через це було дуже важко провести балістичну експертизу та ідентифікувати, з якої зброї ця куля була випущена. Але нарешті у 2018 році, через 4 роки після цих трагічних подій, експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз чітко вказав, що ця куля була випущена із снайперської гвинтівки, закріпленої за бійцем спецпідрозділу «Омега», який дислокувався 20 лютого 2014 року на верху вулиці Інститутської, зокрема, на будівлі Кабінету міністрів», — повідомив Галабала.

 

За його словами, слідчим вдалось провести експериментальні дії із снайперською гвинтівкою, з якої убили Храпаченка.

 

«Зброя не була знищена, вона навіть після звільнення підозрюваного з лав Національної гвардії залишилась у власності цього правоохоронного органу. Слідчим вдалось її вилучити, з нею було здійснено декілька експериментальних відстрілів, потім ці кулі були порівняні з кулею, вилученою із тіла Олександра Храпаченка і було достовірно встановлено, що ця куля була випущена з цієї одиниці зброї, яка була видана під розпис екс-бійцю «Омеги», — наголосив адвокат.

 

Нагадаємо, 15 листопада стало відомо, що правоохоронці затримали чоловіка в рамках кримінального провадження про розстріли учасників мирних акцій в центрі Києва взимку 2014 року