Справи Майдану. Завершили розслідування за підозрою шістьом експравоохоронцям

9 Грудня 2020, 15:19

Прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно шести експравоохоронців, яких пов'язують із переслідуванням учасників мітингів та зборів у Черкасах у січні 2014 року. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

 

У повідомленні пишуть, що підозрюваним інкримінується притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності; завідомо незаконні затримання та тримання під вартою; незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів; службове підроблення; втручання в діяльність працівника правоохоронного органу.

 

За даними слідства, експравоохоронці вчинили протиправні дії стосовно 7 осіб, яких у січні 2014 року безпідставно було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності завдяки фальсифікації стосовно них матеріалів кримінальних проваджень, а також обмежено їхню особисту свободу шляхом внесення до суду клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, які були задоволені судами за відсутності достатніх та належних доказів.

 

Нагадаємо, що 8 грудня прокуратура завершила досудове розслідування стосовно учасника злочинної організації, причетного до вбивства журналіста і учасника «Самооборони Євромайдану Черкаської області»  Василя Сергієнка.