Справи Майдану. У ДБР заявили про завершення досудового розслідування щодо колишнього старшого слідчого

18 Серпня 2020, 10:35

Завершено досудове розслідування щодо колишнього старшого слідчого одного з райвідділів ГУ МВС України в Києві, нині адвоката. Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань у вівторок, 18 серпня.

 

Колишній слідчий міліції підозрюється у:

 

  • зловживанні владою та службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 ККУ);
  • службовому підробленні (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 ККУ);
  • завідомо незаконному затримані (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 ККУ);
  • притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаному з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зі штучним створенням доказів та фальсифікацією (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 ККУ);
  • незаконному перешкоджанні, організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ч. 2 ст. 28, ст. 340 ККУ).

 

21 січня 2014 року правоохоронець, за відсутності будь-яких доказів причетності до вчинення правопорушення, здійснив службове підроблення, незаконно затримав і вручив повідомлення про підозру у організації масових заворушень, що призвели до тяжких наслідків, одному з учасників акцій протесту. Згодом старший слідчий безпідставно подав до одного з райсудів Києва клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке судом задоволено.

 

Нагадаємо, 13 серпня стало відомо, що Печерський райсуд Києва заочно арештував екс-директора Департаменту матеріального забезпечення Міністерства внутрішніх справ.