Справи Майдану. Слідчий експеримент спростує заяви, що протестувальників вбивали з готелю “Україна” – Закревська

22 Жовтня 2018, 15:23

Слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування кримінального провадження про розстріли активістів у 2014 році спростує заяви адвокатів колишніх "беркутівців" про те, що протестувальників вбивали з готелю "Україна".  Про це в понеділок, 22 жовтня, повідомила адвокат родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська на прес-конференції "Слідчі експерименти у справі розстрілу мітингувальників. Що заважає проведенню".

 

За її словами, важливо провести слідчий експеримент до того, як на місці загибелі активістів розпочнеться масштабна реконструкція в зв’язку з будівництвом музею Революції гідності. Закревська зазначила, що слідчий експеримент триватиме понад півмісяця.

 

"Про два-три тижні мова не йде. Це не реально", – наголосила вона.

 

Зокрема, адвокат розповіла, що безпосередньо за деревом, яке росте біля меморіалу загиблим, було вбито декількох учасників Революції гідності. Водночас до справи долучено відео, на якому видно, як вбивають протестувальників. Однак захисники екс-"беркутівців" наполягають на тому, що стріляли з готелю "Україна", а не з протилежного боку, де перебували правоохоронці.

 

У зв'язку з цим Закревська підкреслила, що необхідно провести слідчий експеримент, який документально спростує версію адвокатів екс-"беркутівців".

 

"За цим деревом, на відео видно, у потерпілого попадає дві кулі. Тому саме тут ми маємо посадити манекен, просвітити лазером траєкторію, з якої стріляли. Це важливо тому, що захисники "беркутівців" нібито доводять, що стріляли з готелю "Україна". І якщо ми не зафіксуємо і не доведемо документально, що стріляли з іншого боку, то і надалі з’являтимуться змонтовані відео та сюжети на Russia Today, що стріляли з готелю "Україна". А захисники "беркутівців" будуть апелювати до таких "доказів" у суді", – заявила вона.

 

Крім того, на думку адвоката, на слідчий експеримент щодо одного потерпілого потрібен буде щонайменше один день.

 

"Один день — це може бути лише підготовка до слідчого експерименту. До того ж до місця мають поїхати експерти з різних галузей. А вони залучені також і в інших справах. Тому не буде такого, що ми сказали – і вони вже приїхали. Задіяно щодня буде 7-8 осіб. Це складна процедура. Можна зробити частину експерименту до річниці Революції гідності, а потім продовжити по її завершенню", – резюмувала вона.

 

Як повідомлялося, 22 жовтня начальник слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що Київська міська державна адміністрація проігнорувала прохання слідства про перенесення національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, через що гальмується проведення слідчих експериментів у "майданівських справах". 

 

Нагадаємо, 4 жовтня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що демонтаж тимчасових меморіальних споруд з "розстрільного п'ятачка" перед сходами до банку "Аркада" на алеї Героїв Небесної Сотні досі не відбувся, попри дозволи, надані родинами загиблих.

 

2 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що слідство в справах розстрілу активістів на Майдані у лютому 2014 року фактично завершене. 

 

Від 17 липня Генеральна прокуратура України розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.