Справи Майдану. ГПУ завершила розслідування щодо екс-чиновника МВС

19 Листопада 2018, 17:00

Генеральна прокуратура завершила розслідування в рамках кримінального провадження щодо колишнього заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Києві за фактами протиправних дій проти учасників громадського руху "Автомайдан" у січні-лютому 2014 року. Про це в понеділок, 19 листопада, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

"15.11.2018 завершено розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві – начальника кримінальної міліції, який підозрюється в організації за спеціально спланованою операцією, із залученням цивільних осіб (так званих "тітушок"), працівників оперативних підрозділів та ПМОП "Беркут" в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса в м. Києві біля міської лікарні № 17 незаконних затримань 6 активістів громадського руху "Автомайдан", застосування до них насильства, заподіяння їм тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості та умисного пошкодження їх автомобілів", – йдеться в повідомленні.

 

За даними "Української правди", йдеться про Олександра Кравченка.

 

Як зазначається, на реалізацію злочинного плану, активістів доставили до Дарницького райуправління міліції Києва, де Кравченко організував надання залученими ним до цієї операції правоохоронцями завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням невинних громадян у тяжких злочинах, а також незаконні їх затримання і притягнення слідчими до кримінальної відповідальності за нібито масові заворушення. Далі, на підставі таких сфальсифікованих матеріалів проваджень слідчими суддями районного суду потерпілих було арештовано. При цьому, під час розподілу справ про запобіжні заходи між суддями здійснено втручання в автоматизовану систему документообігу суду.

 

"Також оголошено підозру і завершено слідство за підозрою керівника апарату суду у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду (внесення неправдивих відомостей до цієї системи) при розподілі справ між суддями щодо застосування до цих затриманих запобіжних заходів", – додали в ГПУ.

 

Нагадаємо, 1 листопада Генеральна прокуратура повідомила, що завершила досудове розслідування щодо двох колишніх працівників ПМОП "Беркут",  проти колишнього заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь міліції Києва та оперуповноваженого цього підрозділу, а також стосовно керівника апарату Дарницького районного суду Києва.