Справи Майдану. Адвокати родин Небесної сотні просять Порошенка не знищувати райсуди Києва

26 Грудня 2017, 10:53

Адвокати родин Небесної сотні написали відкрите звернення президенту України Петру Порошенку з проханням не підписувати указ «Про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів», оскільки таке рішення може призвести до колапсу у справах Майдану і в судовій системі загалом.  Відповідне звернення оприлюднила адвокат Вікторія Дейнека в Facebook у вівторок, 26 грудня.

"Плани Президента України щодо ліквідації районних суддів, ми вважаємо такими, що перешкоджають встановленню істини у справах Майдану та притягненню винних до відповідальності. Оскільки їх реалізація унеможливлять розгляд справ Майдану в розумні строки а то і взагалі", – йдеться у зверненні.

Зазначається, що на даний момент в судах вже тривалий час активно розглядається “по суті” більше 10-ти проваджень у справах Майдану.

"Частина з них розглядається вже майже три роки – як, наприклад, справа щодо розстрілів на вул. Інститутській 20.02.2014, справа щодо розгону протестувальників 30.11.2013, справа щодо злочинів під час Мирної Ходи 18.02.2014, тощо. Допитано сотні потерпілих, частина з яких на даний момент вже померли, досліджено терабайти відеодоказів, інших матеріалів справи. Весь цей 2-х – 3-х річний обсяг роботи при ліквідації судів буде втрачено, і частину вже не можливо буде відновити. Необхідність повторної участі потерпілих у допитах – це повторна їх травматизація спогадами, витрати часу і грошей на проїзд, які держава їм не компенсує. Відтермінування майбутніх вироків які ми очікуємо в найближчі два роки ще на три роки через безглузду необхідність розгляду таких справ з початку, обурить як потерпілих, так і суспільство взагалі. Вже обурює. Крім того, це підірве довіру до судової реформи як такої", – наголошується у зверненні.

Громадська організація (ГО) "Адвокатська дорадча группа" та ГО "Родина Героїв Небесної сотні" закликали президента не приймати необдуманих рішень, які призведуть до колапсу в справах Майдану, і взагалі в судовій системі, а саме – не підписувати указ «Про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів».

Також вимагають забезпечити під час проведення судової реформи гарантоване Конституцією і законом право потерпілих і інших осіб на справедливий суд протягом розумного строку – безперервність вже розпочатих судових процесів при незмінному складі суду.